آشنایی با فرقه ضاله بهائیت

✍ سید علی محمد شیرازی که به باب» معروف است در محرم سال 1235 قمری در شهر شیراز به دنیا آمد. وی که از خانواده تجار بود، پدر خود را هنگام طفولیت از دست داد و تحت تکفل دایی اش قرار گرفت. برای تحصیل علم به مکتب خانه ملایی به نام شیخ عابد» رفت که از پیروان و شاگردان مکتب شیخیه بود.

✍ بنابر نقل مورخان بهائی، علی محمد به همراه دایی اش به بندر بوشهر رفته و از سن پانزده سالگی به شغل تجارت مشغول شد. علی محمد از همان دوران نوجوانی دارای شخصیتی غیرعادی بود. او در بوشهر در طول روز ساعاتی را برروی بام رفته و برای مدتی به آفتاب سوزان خیره می شد. همانند مرتاضانی که در خیال تسخیر خورشید و ماه هستند اما جز اختلال فکری شان حاصلی ندارد.

✍ سید علی محمد شیرازی پس از شش سال شاگردی در مکتب شیخ عابد» - از پیروان شیخیه - به خاطر دلبستگی به این مکتب، در سال 1257 قمری برای تکمیل معلومات خود به کربلا رفت و در درس سید کاظم رشتی، شاگرد و جانشین شیخ احمد احسایی - رهبر فرقه شیخیه - حضور یافت و برای مدتی شاگرد وی شد.

✍سید کاظم رشتی بر مبنای اعتقادات شیخیه و بینش خودش در مورد مهدی موعود (عج) و اعلام ظهور نزدیک باب، سخن ها گفته و در بین شاگردانش موضوع بابیت را کاملاً آماده کرده بود. او در حضور مریدانش اعلام می کرد که به زودی رکن رابع» یا همان باب امام زمان ظهور خواهد کرد.

✍ در همین بین، سید کاظم مرد و قبل از آنکه کسی از مریدانش اعلام جانشینی نماید، علی محمد شیرازی خود را جانشین او معرفی کرد. سال 1260 قمری ( پنجم جمادی الاولی) ادعای بابیت را با این شعار که من رکن رابع و باب امام زمان هستم و هرکس اعتقادی به او دارد باید ابتدا با من بیعت کند» اعلام کرد. هم زمان برخی از شاگردان سید کاظم رشتی مدعی جانشینی وی شدند و هر کدام پیروانی را دور خود جمع نمودند.

✍ علی محمد شیرازی که خود را باب امام زمان معرفی کرده بود با کمال تعجب مدعی مهدویت شد و خود را امام زمان مهدی موعود (عج) خواند.

او چنین اعلام کرد:
من همان قائم موعودی هستم که هزار سال منتظر او هستید. نام مرا در اذان و اقامه داخل کنید و بگویید اشهد ان علی محمداً بقیه الله.

✍ بهائیان معتقدند که علی محمد باب ادعای مهدویت را در مکه کنار خانه خدا و در میان زائرین اعلان کرده است. این نقل، منحصر در کتاب های تاریخی بابی ها و بهائیان است و هیچ مورخ دیگری این ماجرا را تأیید نکرده است و هیچ شاهدی بر این نقل وجود ندارد.

✍ اگر چنین ماجرایی حقیقت می داشت لااقل عده ی محدودی از حضار باید آن را بازگو می کردند. یا این که در منابع تاریخی ذکر و در جهان اسلام منعکس می شد، در صورتی که هیچ منبع موثقی این دروغ بهائیان را تأیید نکرده است.

سلسله مباحث آشنایی با فرقه ضاله بهائیت ادامه دارد و ان شاء الله این مباحث به صورت تکمیلی به مخاطبین فرهیخته وبلاگ #تلنگر_تفکر ارائه میشود.

هجوم کلاغ ها به گل یاس

عذر تقصیر به پیشگاه محمد وقران

فیلمهای کره ای(جومونگ و...)

علی ,محمد ,✍ ,اعلام ,سال ,زمان ,علی محمد ,و در ,خود را ,محمد شیرازی ,امام زمان

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کفش و کتانی های دخترانه توابع مالی در اکسل پدرام هیبتی کانال های توزیع و پخش ، مدیریت فروش مویرگی، کانال های توزیع و پخش،CRM شعله ای زیر خاکسترها دیجی ارز کسب ثروت touristgah کتابخانه عمومی شهدای گلشهر شهرستان گلپایگان ایران گردی